הסיור שלנו

הצטרפו אלינו לסיור מודרך מרתק בצפון עמק המעיינות, היכן שטבע פוגש מורשת מול הרי הגלעד והירדן תגלו את סיפורם המרתק של תחנת הכוח נהריים וחלוצי קיבוץ גשר.
מחפשים סיורים בצפון? מה בסיור שלנו?
את הסיור המודרך שלנו נתחיל ביחד בתצפית מיוחדת במינה על הנוף הפראי של עמק הירדן, נראה את הרי הגולן והגלעד ונשמע על סיפורו של האזור אשר היווה נתיב מעבר במשך אלפי שנים, על הגבול ביננו למדינת ירדן, תחנת הכוח נהריים והגשרים העתיקים מעל הירדן.  
בסיור שלנו נצפה בדגם ומיצג אורקולי מרהיב עם אורות, מים וסכרים, המספר את סיפורו של ה"סטארט-אפ" הישראלי הראשון, של תחנת החשמל ההידרואלקטרית שהקים פנחס רוטנברג. בהמשך נחווה את סיפורם של חלוצי גשר בתצוגה בתוך בונקר הלוחמים של הקיבוץ מ1948 ומייצג בחדר האוכל המקורי של הקיבוץ.
עם הסיור נרד אל מעבר לגדר המערכת אל עבר גדת הירדן ושלושת הגשרים ההיסטוריים הנטויים מעל הנהר, בנוף פראי המקיף אותנו, שפע צמחיית גדה, ציפורי מים ועופות בנדידתם. נחלוף דרך החאן הממלוכי מן המאה ה-14 ונשמע את סיפורם של האנשים שעברו כאן לאורך ההיסטוריה. (בהתאם לעונת השנה).  
אורך הסיור כשעה עד שעה וחצי.
בנוסף האתר מציע שלל סיורים בצפון וטיולים מודרכים במגוון נושאים- סיורי עששיות, פריחה ונדידת ציפורים טיולים מודרכים בהתאם לעונות השנה.

מעוניינים בפרטים נוספים?
נשמח לתת לכם מענה בהקדם

חדשות ועדכונים

נהריים בגשר - אטרקציות לילדים ומשפחות

נגן וידאו