לילות גשר - מסע קסום אל ההיסטוריה והטבע באתר נהריים בגשר

כשהשמש שוקעת מעבר לאופק והכוכבים מתחילים להצטייר בשמי הלילה, זהו הזמן המושלם לצאת למסע מופלא ובלתי נשכח בעקבות הסודות הנסתרים של עמק הירדן. סיור הערב "לילות גשר", המתקיים באתר ההיסטורי "נהריים בגשר" (גשר הישנה), מזמין אתכם לחוויה יוצאת דופן המשלבת קסם, עניין ויופי טבעי עוצר נשימה.

שקיעה קסומה והתעוררות הלילה

הסיור מתחיל עם התכנסות באתר עם רדת החשיכה, כשהשמש מאירה את העמק ברגעיה האחרונים ומכתימה את השמיים בצבעים עזים ומרהיבים. זוהי הזדמנות להתבונן אל הנוף המדהים, לנשום עמוק את האוויר הצלול ולתת לקסם בשעת בין-ערביים לסחוף אתכם אל תוך עולם אחר.

עם התעמעמות האור, הולכים ומתגברים קולות הלילה המיוחדים של העמק – מקהלה מרתקת של יללות תנים מרוחקות, רשרושי חרקים עדינים וצליל זרימת המים השלווה של נהר הירדן. זו תזמורת טבעית שמלווה את הקבוצה לאורך כל הסיור ויוצרת אווירה מיוחדת במינה.

סיפור מופלא בין גדרות ומיצגים

לב הסיור הוא המסע דרך הזמן, בעקבות שני סיפורים יוצאי דופן ששזורים בהיסטוריה המרתקת של האזור. המדריכים המיומנים יובילו אתכם אל עבר תחנות מפתח, שבכל אחת מהן תחשפו לפרק מרגש נוסף בעלילה.

תחילה, תצאו אל השטח הפתוח שמעבר לגדר המערכת, ותשמעו את סיפורו יוצא הדופן של פנחס רוטנברג, "הזקן מנהריים", וחזונו הנועז להקים את תחנת הכוח ההידרואלקטרית הראשונה בארץ. מיצג אור-קולי מרהיב, הכולל משחק אורות מרשים ומים זורמים בדגם כנק ומוחשי יעביר אתכם חזרה אל ראשית המאה ה-20, ויאפשר לכם לחוש את רוח התקופה המיוחדת.

לאחר מכן, תפסעו בעקבות סיפורם האמיץ של חלוצי קיבוץ גשר, שבחרו להתיישב במקום, להאבק על ביתם ולבנות משהו יש מאין. תחושו את התשוקה והנחישות שבערו בהם, ותגלו כיצד נאחזו בקרקע למרות כל הקשיים והאתגרים.

מבט אל העבר דרך עיניים עכשוויות

המשך המסע יוביל אתכם במורד הדורות, עם ביקור בחאן הממלוכי המרשים מהמאה ה-14 והגעה אל שלושת הגשרים ההיסטוריים שחוצים את הירדן. כאן תוכלו לדמיין את הצבאות, השיירות והאישים שצעדו על אותן אבנים לפני מאות ואלפי שנים, וחיברו בין חלקי הארץ משני עברי הנהר.

רגע השיא של הסיור מגיע עם הירידה אל המצפור המיוחד לזכרה של אסתר ארדיטי ז"ל, הצנחנית הצעירה שלחמה להגנת ירושלים במלחמת ששת הימים. סיפור חייה, אומץ ליבה והמחיר הכבד ששילמה נוגעים עמוק בלב ומדגישים את המשמעויות האנושיות שמאחורי האירועים ההיסטוריים הגדולים.

 

 

חוויה מעצימה לכל גיל וקהל

מה שהופך את סיור "לילות גשר" לכל כך מיוחד הוא היכולת שלו לרגש, ללמד ולהעצים את כל מי שלוקח בו חלק. בזכות עושר התכנים, הקסם האווירתי והגיוון בתחנות, הוא מתאים לכל סוג של קבוצה – בין אם אלו משפחות עם ילדים, עובדי חברה שיצאו לגיבוש או חבורת חברים שמחפשת פעילות מקורית.

צוות ההדרכה האיכותי של נהריים בגשר ידאג להתאים את קצב ההליכה, ההסברים וסגנון הסיור לאופי המשתתפים, כך שכולם ייהנו וירגישו מחוברים. ההשתתפות לא דורשת ידע מוקדם או הכנה מיוחדת – רק לבוא בלב פתוח ובנכונות להתמסר לקסם של החוויה.

טבע, היסטוריה ורגש במקום אחד

אז אם גם אתם רוצים להעניק לעצמכם או ליקרים לכם טיול מאלף ובלתי נשכח בלב עמק הירדן, סיור "לילות גשר" הוא הבחירה המושלמת. זו הזדמנות נדירה לצאת מאזור הנוחות, להתחבר אל הקסם הטמון בחשכת הלילה, ולצאת למסע מרתק אל נבכי ההיסטוריה והרגש האנושי.

הצוות האדיב של נהריים בגשר ישמח לארח אתכם ולחלוק אתכם את הידע והאהבה שלהם לאזור. כל מה שנותר לכם הוא לקחת נשימה עמוקה, לאזור אומץ ולצעוד אל תוך הלילה – אל עבר חוויה שלעולם לא תשכחו.

 

מעוניינים בפרטים נוספים?

חדשות ועדכונים