"נהריים בגשר" (גשר הישנה) - המקום המושלם לחזות בנדידת הציפורים המרהיבה

כאם אי פעם חלמתם להיות עדים למחזה הטבע המופלא של נדידת הציפורים, אתר "נהריים בגשר" (גשר הישנה) הוא היעד המושלם עבורכם. הממוקם בלב עמק המעיינות, לאורך נתיב הנדידה העתיק בשבר הסורי-אפריקאי, האתר מהווה תחנת מעבר חשובה עבור מגוון מדהים של מינים נודדים.

עמק המעיינות – צומת דרכים היסטורי לאדם ולטבע

במשך מאות אלפי שנים, עמק המעיינות שימש כציר מרכזי להגירה של בעלי חיים ואף של האדם הקדמון במסעו מיבשת אפריקה אל עבר אזורים חדשים. כיום, הוא ממשיך למלא תפקיד מפתח במחזור הנדידה העונתי של ציפורים, ומספק לנו הזדמנות יוצאת דופן להתבונן מקרוב בתופעת טבע מרגשת זו.

צפייה בנדידה ממיטב הנקודות

הודות למיקומו הייחודי של "נהריים בגשר" (גשר הישנה), סמוך לנהר הירדן ולבריכות הדגים של קיבוץ גשר, האתר מושך אליו אלפי ציפורים מדי שנה. המבקרים יכולים לתפוס את מיטב הצפייה ממגוון נקודות תצפית מבודדות, שנבחרו בקפידה כדי להעניק זוויות ראייה אופטימליות ומרשימות.
המדריכים המיומנים של האתר ישמחו להוביל אתכם בשבילים הציוריים, תוך שהם חולקים את הידע הרב שלהם על עולם הציפורים וההיסטוריה של המקום. תלמדו כיצד לזהות את המינים השונים, תקבלו מידע מרתק על התנהגותם ומאפייניהם הייחודים, ותשמעו סיפורים על התפקיד המכריע של עמק המעיינות במסלול הנדידה.

חוויה רב-חושית בטבע הפראי

ביקור ב"נהריים בגשר" (גשר הישנה) מציע לא רק צפייה בציפורים, אלא חוויה מלאה ועשירה בחיק הטבע. לאורך השבילים תוכלו להתרשם מנופי העמק עוצרי הנשימה, מצמחיית הבר המגוונת ומהאווירה הייחודית של אזור הספר המדברי.
במהלך הסיורים, תגיעו עד לגדת הירדן והגשרים ההיסטוריים המפורסמים, ששימשו עמים ששלטו באזור אלפי שנים וכיום מהווים מעין "דרכים עתיקות" בתוך נוף בראשיתי ומרהיב. זוהי הזדמנות לגעת בפיסת היסטוריה מרתקת תוך כדי שהייה בלב הטבע.

ספטמבר – החודש המושלם לצאת לשטח

עונת הנדידה מגיעה לשיאה בחודש ספטמבר, והופכת אותו לזמן האידיאלי לצפייה בציפורים. השנה, "נהריים בגשר" (גשר הישנה) שמח להציע סדרה מיוחדת של סיורים מודרכים, שיתקיימו בימי חמישי בין ערביים וימי שישי בבוקר לאורך כל החודש.
זוהי הזדמנות פז להצטרף למדריכים המקצועיים של האתר ולחוות מקרוב את פלא הנדידה, בליווי הסברים מרתקים ואווירה קסומה של שקיעות או זריחות על רקע השמים הפתוחים. מכיוון שמספר המקומות בסיורים מוגבל, אנו ממליצים לכם לפעול במהירות ולהבטיח את ההשתתפות שלכם.
אז קחו את המשקפת, מלאו את הבקבוקים ובואו לפגוש את פלאי הנדידה ואת הקסם של עמק המעיינות. צוות "נהריים בגשר" (גשר הישנה) מחכה לכם בקוצר רוח כדי לחלוק את הידע והאהבה שלהם לציפורים ולטבע המרהיב של האזור.

 

מעוניינים בפרטים נוספים?

חדשות ועדכונים