בית הילדים המשוחזר – תערוכה נוסטלגית חדשה

במרכז האתוס של קיבוץ גשר, טרום מלחמת העצמאות ובמהלכה, עומד סיפורם של הילדים. עולם שלם נברא סביבם. תרבות שלמה של חינוך שיצרו הוריהם הצעירים, חלוצי ההתיישבות, ששאפו לחברה אוטופית של שיתוף ושוויון, לדרך חיים עצמאית של עבודה וקרבה לטבע.

ילדי גשר, חוו כאן את חוויית החיים של הוריהם החלוצים בתוך מסגרת ארגונית בעלת ייחוד שאינו קיים עוד.

התינוקות והילדים הקטנים של גשר פונו בשיירה רגלית בלילה השני של קרבות מלחמת העצמאות, באחד מהסיפורים הדרמטיים של המלחמה, תוך כדי רגעים של אימה וקבלת החלטות תחת אש האויב. בית הילדים בגשר הישנה חרב עד היסוד מפגזי המלחמה.

תערוכה חדשה בבית הילדים המשוחזר

לאחר למעלה מ-60 שנה, שוחזר בית הילדים בפרויקט מיוחד ובשיתוף המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל, וכיום עומדת בתוכו תצוגה אינטראקטיבית, הממחישה את סיפורם של בתי הילדים הקיבוציים בעשורים הראשונים למדינה.

המבנה שוחזר מלבני בוץ מקומי והוקם על-פי תיעוד מדוקדק של מה שהיה ואיננו עוד. הפריטים היחידים ששרדו, רצפה סדוקה , אמבטיית פח מחוררת כדורים וקרוסלה בחצר, נותרו כעדות דוממת לימים אחרים.

חיי היומיום מיוצגים בפריטים שנבחרו בקפידה רבה. למבוגרים, התערוכה מספקת הצצה נוסטלגית לחיים הנדירים שהתקיימו בחינוך הקיבוצי. לילדים, ניתנת האפשרות להכיר ולגעת מקרוב בפריטים ומשחקים שנבנו במיוחד לתערוכה על פי מסורת מקומית-קיבוצית.

התערוכה פתוחה למבקרים בשעות הפעילות של האתר.

מעוניינים בפרטים נוספים?
נשמח לתת לכם מענה בהקדם

חדשות ועדכונים

נהריים בגשר - הכי ישראלי שיש!

נגן וידאו