פעילויות בצפון

בין כל שפע האפשרויות של פעילויות בצפון יש נקודה אחת מיוחדת במינה ששווה להכיר. בדיוק על הדרך, צמוד לכביש 90, מתחבא מקום עם נוף מהמם וסיפור מרגש.
באזור עם נוף מיוחד ומרשים אתר נהריים בגשר מציע שילוב מיוחד של טבע, מורשת וכמובן פעילויות בצפון לכל המשפחה.
בין שלל הפעילויות באתר תמצאו סיור מודרך חוויתי העובר בין המייצגים השונים ודרכו נגלה ביחד את הסיפור המיוחד והיפה של המקום.
מופע אור קולי מרשים הכולל מים זורמים וסכרים זזים מעביר בצורה חוויתית את סיפורו מעורר ההשראה של פנחס רוטנברג, הוא הזקן מנהריים. נשמע כיצד בנה את תחנת הכוח ההידרו-אלקטרית "נהריים", התמודד עם כל האתגרים שבדרך והעביר חשמל לכל ארץ ישראל. 
בסיור נעבור בבנוקר המקורי ששימש את לוחמי הקיבוץ בזמן מלחמת העצמאות ובחדר האוכל המקורי של הקיבוץ נצפה בסרט על הסיפור המדהים של הקיבוץ במלחמת העצמאות. כיצד התחיל הקיבוץ בשנות ה20, על גדות הירדן אל מול הנוף של הרי הגולן והגלעד, על הדרך הקשה והמאתגרת ועל ההתמודדות באומץ מול הצבא העיראקי. פעילות מיוחדת במינה. 
תצלום אוויר גשר
מופע אור קולי
בונקר הלוחמים
בתיאום בטחוני מול הצבא נעבור עם הסיור את גדר המערכת לכיוון נהר הירדן והגבול בין המדינות, פעילות ייחודית בצפון ובלעדית לאתר. בדרך אל נהר הירדן נראה חאן ממלוכי מהמאה 14, נוף טבעי יפיפה ומרשים ונגיע עד הגשרים העתיקים החוצים מעל הירדן, כל אחד והסיפור שלו.
פעילות עצמאית נוספת ומיוחדת שניתן לעשות באתר היא ביקור בבית הילדים המשוחזר של קיבוץ גשר, בו תפגשו תערוכה אינטראקטיבית חווייתית על החיים של הילדים בקיבוץ של פעם. פעילות נוסטלגית להורים וילדים על תקופה שהיתה ואינה עוד.  
חפש ת'סליק- פעילות מיוחדת למשפחות שמגיעות לצפון ורוצות לחוות עוד קצת מהמורשת של המקום. בעזרת כתב חידה נעזור לחברי הקיבוץ למצוא את הסליקים שמוחבאים באתר ואת הנשקים בתוכם.
 
תצפית על נהר נהר הירדן
פעילות עצמאית בתוך בית הילדים המשוחזר.
חפש את הסליק
האתר מציע עוד אטרקציות ופעילויות בצפון בהתאם לעונות השנה- סיורי עששיות, נדידת ציפורים, ליקוט, פריחה ופעילויות לחגים בצפון, הכל מתאים למשפחות ולילדים בכל הגילאים. הישארו מעודכנים ועקבו אחרינו בפייסבוק ובאתר וגלו את הפעילויות שמתרחשות החודש.

מעוניינים בפרטים נוספים?
נשמח לתת לכם מענה בהקדם

חדשות ועדכונים

נהריים בגשר - הכי ישראלי שיש!