תצפית בצפון - "נהריים בגשר" (גשר הישנה)

"נהריים בגשר" מציעה חוויות רבות ומעוררות השראה. בין הגשרים העתיקים, סיפורי הגבורה, המופע האורקולי ושלל האטרקציות האחרות, יש נקודת תצפית ממנה הכל מתחיל ופשוט כיף לקחת שם כמה רגעים, לנשום אוויר צח וליהנות מהנוף המהפנט.

התצפית באתר הינה תצפית יוצאת דופן ממנה מתחילה ההדרכה באתר "נהריים בגשר". התצפית משקיפה לעבר מדינת ירדן ומציעה נוף פראי אל עמק הירדן, הרי הגולן והגלעד. בין כל הדברים המעניינים שתראו, אין ספק שהגבול עם ירדן והטבע שמסביב נמצאים בראש הרשימה. בנוסף, מהתצפית ניתן לראות את שלושת הגשרים העתיקים – הגשר הרומי, העות'מאני והמנדטורי, ואת תחנת הכוח ההידרואלקטרית, או כפי שנקראה באותם ימים – "מפעל החשמל"  שהיה היחיד מסוגו באותם הימים וסימל עבור תושבי המקום תקווה וגאווה (אגב, תוך חמש שנים תחנת הכוח כבר ייצרה חשמל).

תצפית בצפון – "נהריים בגשר" (גשר הישנה) – נוף להיסטוריה

בתצפית אנחנו לא רק נתבונן, אלא גם נקשיב לסיפור המרתק של אזור "נהריים בגשר" ששימש במשך אלפי שנים נתיב מעבר  וכנקודת חצייה של הירדן. נשמע גם על ההיסטוריה של ההתיישבות באזור, על הגשרים העתיקים מעל הירדן, שלכל אחד מהם סיפור משלו ואת סיפורה של תחנת הכוח נהריים. מהתצפית נצא לסיור מעגלי במהלכו נכנס לדגם של מפעל החשמל ההידרואלקטרי ובו יש מיצג אורקולי מרהיב על התחנה ועל סיפורו של פנחס רוטברג – "הזקן מנהריים", נעבור לבונקר ממנו ניהלו החברים את הלחימה במקום בקרבות מלחמת השחרור, ונמשיך לחדר האוכל שהוא המבנה המקורי היחיד ששרד את ההפגזות במלחמה ההיא. לאחר מכן, נגיע אל שלושת הגשרים, אל תצפית אסתר ארדיטי ואל החאן הממלוכי מהמאה ה-14.

תצפית בצפון – "נהריים בגשר" (גשר הישנה) – תצפית מיכל

תצפית מומלצת נוספת באזור היא "תצפית מיכל" הממוקמת כקילומטר וחצי צפונית לאתר "נהריים בגשר". ניתן להגיע אליה כחלק מסיור והכניסה אליה היא בתוספת תשלום. היות והיא ממוקמת בסמיכות למפעל החשמל ניתן לראות אותו ממנה בצורה הטובה ביותר וגם את השבילים המובילים אליו. עוד תוכלו לראות את שרידי גינות הקקטוסים ועצי הדקל, את תחנת השנאים, עמדת הדגלן בראש המגדל וכמובן עמודי החשמל שהיום כבר הפכו לחלודים. כמו כן, נסתכל יחד אל המבנה העצום והנטוש ונדמיין מה הוא היה פעם כשהפיקו בו חשמל.

צרו עמנו קשר, אנחנו "נהריים בגשר" פה עבורכם.

מעוניינים בפרטים נוספים?

חדשות ועדכונים